Dyscypliny

 

15.09.2014

 

Interaktywny system zarządzania aktywnością sportową PASSport docelowo ma służyć wszystkim, bez względu na to z jaką dyscypliną sportu są oni związani. Do etapu testów wybraliśmy cztery dziedziny sportu - siatkówkę, pływanie, narciarstwo oraz szachy. Dlaczego akurat właśnie te? Wybór nie jest przypadkowy.

SIATKÓWKA - reprezentuje ogół sportów drużynowych. W jej zakres wchodzi nie tylko klasyczna siatkówka 6-osobowa rozgrywana w halach sportowych, bądź na boiskach otwartych, ale również siatkówka plażowa drużyn 2-osobowych. Soatkarską rodzinę dopełnia dyscyplina związana z osobami niepełnosprawnymi - siatkówka na siedząco.

PŁYWANIE - to sport indywidualny wymierny, w którym rywalizacja może odbywać się nie tylko bezpośrednio, ale i w sposób korespondencyjny (poprzez porównanie wyników uzyskanych w tych samych konkurencjach przez zawodniczki czy zawodniów tego samego rocznika, uzyskanych na różnych obiektach, w różnych terminach). Dodatkową specyfiką tej dyscypliny jest możliwośc uprawiania jej zarówno latem (na basenach otwartach) jak i zmą (na pływalniach krytych).

NARCIARSTWO - jest sportem indywidualnym wymiernim, ale o zupełnie innej specyfice (bez możliwości rywalzacji korespondencyjnej ze względu na różnorodność tras i waunków w jakich rozgrywane są rózne zawody). Dyscyplina ta obejmuje nie tylko klasyczne narciarstwo biegowe, ale także narciarstwo alpejskie (zjazdy slalomy), jak również skoki narciarskie oraz kombinację norweską (skoki + biegi). Oprócz klasycznej odmiany zimowej narciarstwa coraz popularniejsze stają się nartorolki, uprawiane latem. Coraz większą grupę zwolenników ma także snowboard.

SZACHY - sport indywidualny niewymierny, w którym rywalizacja opiera się na bezpośrednich pojedynkach "1 na 1" na rundach, przy różnych systemach kojarzeń oraz tempach gry. Możliwe jest także rozgrywanie dwubojów złożonych z połączenia dwóch powyższych dyscyplin. np. szachy wodne, stanowiące połączenie "królewskiej gry" z pływaniem.

 

Oczywiście oferta PASSport zaproponowana naszym użytkownikom będzie systematycznie poszerzana w zależności od zapotrzebowania na poszczególne dyscypliny sportu. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych użytkowników i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami,  sportową rodzinę naszego portalu poszerzamy o BIEGACZY i FUTBOLISTÓW. Nie są to oczywiście ostatnie dyscypliny sportu jakie pojawiły się na PASSPORT24.pl. Wkrótce poszerzymy naszą ofertę z myślą o fanach kolejnych sportowych pasji. O tym kiedy to nastąpi oraz o postępach trwających prac nad poszerzeniem serwisu będziemy informować na bieżąco w dziale AKTUALNOŚCI

 

 BIEGI - zarówno te na krótkich, średnich jak i długich dystansach. Przełajowe i na orientację.

PIŁKA NOŻNA - podwórkowa królowa sportów w wersji halowej jak i klasycznej.

Jaka dyscyplina będzie następna? To zależy w głównej mierze od Ciebie! Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, czy to sporty walki, gry umysłowe, czy nawet hybrydy różnych sportów. Zachęcamy do kontaktu!